Strona główna Dla kandydatów Studia podyplomowe

Studia podyplomowe

INSTYTUT MECHATRONIKI, NANOTECHNOLOGII I TECHNIKI PRÓŻNIOWEJ

ogłasza nabór na  

KWALIFIKACYJNE STUDIA PODYPLOMOWE

DLA NAUCZYCIELI

„NAUCZANIE FIZYKI Z ASTRONOMIĄ I TECHNIKI”

  

  • Fizyka współczesna 
  • Techniki cyfrowe, mikroprocesorowe i komputerowe wspomagające nauczanie fizyki
  • Zautomatyzowany pokaz, eksperyment i symulacje

  

ZGŁOSZENIA DO 28 LUTEGO ORAZ 30 WRZEŚNIA

 

 

Kandydaci proszeni są o składanie dokumentów

(podanie, kwestionariusz osobowy, dyplom ukończenia studiów wyższych, 2 zdjęcia)

w siedzibie Instytutu Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej

przy ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin, blok G, pokój 101

 

Czas trwania: 3 semestry, koszt: 2160 zł/semestr/

Informacje: DZIEKANAT  tel. (094) 34 65 52, (094) 348 65 53

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej jest podstawową jednostką organizacyjną Politechniki Koszalińskiej, uczelni państwowej o czterdziestoletniej tradycji, której przedsięwzięcia dydaktyczne są ściśle zgodne z systemem prawnym szkolnictwa wyższego.

Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej prowadzi obecnie jeden cykl kształcenia:

STUDIA PODYPLOMOWE W SPECJALIZACJI NAUCZYCIELSKIEJ
„NAUCZANIE FIZYKI Z ASTRONOMIĄ I TECHNIKI”

Studia przygotowują nauczycieli posiadających wykształcenie techniczne, matematyczne, chemiczne, geograficzne i inne, także ekonomiczne, do prowadzenia przedmiotu fizyka oraz fizyka z astronomią oraz dodatkowo przedmiotu technika. Studia mogą być traktowane jako podniesienie i poszerzenie kwalifikacji nauczycieli fizyki.

Studia podyplomowe Instytutu Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej to oferta kształcenia podyplomowego o charakterze kwalifikacyjnym i doskonalącym, tematycznie związana z kierunkami kształcenia prowadzonymi w Instytucie Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej. Programy kształcenia oraz obsada osobowa nauczycieli jest opiniowana przez Radę Instytutu Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej, a następnie uzyskuje zgodę Rektora Politechniki Koszalińskiej co do treści, formy i obsady osobowej. Każde przedsięwzięcie edukacyjne posiada obsadę wybraną spośród nauczycieli Politechniki Koszalińskiej oraz instytucji doradztwa metodycznego.

Studia podyplomowe w specjalizacji nauczycielskiej „Nauczanie fizyki z astronomią i techniki” przeznaczone są wyłącznie dla osób posiadających ukończone studia wyższe i wykonujących zawód nauczyciela na stanowiskach nauczyciela stażysty, nauczyciela mianowanego lub nauczyciela dyplomowanego albo posiadających studia wyższe i udokumentowane kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela.

Warunkiem skutecznego opanowania treści przedmiotowych studiów podyplomowych jest ukończenie studiów wyższych obejmujących podstawowe wykształcenie matematyczne w zakresie algebry, rachunku różniczkowego i całkowego oraz probabilistykę z elementami statystyki. Dla kandydatów nieposiadających przygotowania matematycznego przewiduje się możliwość odbycia dodatkowego odrębnego kursu matematyki.

Program studiów jest nastawiony na aktualizację wiedzy fizycznej i technicznej oraz wskazanie nauczycielom fizyki - praktykom oświaty, uczestniczącym w zajęciach studium, współczesnych technik i technologii wspomagających proces nauczania fizyki ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zastosowań technik cyfrowych, mikroprocesorowych i komputerowych zwłaszcza w odniesieniu do zautomatyzowanego pokazu, eksperymentu i form kształcenia praktycznego. Przygotowuje także do wykonywania wszelkich czynności technicznych i programowych związanych ze stosowaniem technik cyfrowych, mikroprocesorowych, komputerowych i technologii informacyjnych we współczesnej szkole. Realizacja programu studiów jest dostosowana do wymagań procedur awansu zawodowego nauczycieli oświaty i może stanowić ważne uzupełnienie kwalifikacji, ułatwiając lub nawet umożliwiając pomyślne przeprowadzenie procedur awansu zawodowego do stopnia nauczyciela dyplomowanego włącznie.

Dodatkowe informacje w pliku:

Attachments:
FileOpisFile sizeLast modified
Download this file (kwestionariusz_osobowy IMNiTP.doc)kwestionariusz_osobowy IMNiTP.doc 36 Kb22.07.2011 12:15
Download this file (podanie.doc)podanie.doc 24 Kb04.07.2011 11:21
Download this file (Studia podyplomowe Nauczanie fizyki z astronomia i techniki.pdf)Studia podyplomowe Nauczanie fizyki z astronomia i techniki.pdfStudia podyplomowe "Nauczanie fizyki z astronomia i techniki"292 Kb01.02.2011 11:41
Poprawiony: poniedziałek, 07 lutego 2011 13:21